Čokoláda sama o sobě pochází z rostliny a je proto vhodná pro vegetariány a vegany. Během výrobního procesu však mohou být do produktů na bázi čokolády přidány některé přísady nebo přísady, které nejsou vhodné pro tyto typy diet.
Jakou čokoládu nesmí vegetariáni jíst?
Mnoho značek čokolády používá syrovátkovou sílu, která může obsahovat syřidlo – běžně používaný koagulační enzym extrahovaný z telecího žaludku po porážce. Bílá a mléčná čokoláda spadají do této kategorie mnohem pravděpodobněji.
Které čokolády jsou vegetariánské?
Vegani si mohou vychutnat čokoládu s mandlemi, sušeným ovocem nebo mátou, protože tyto přísady jsou často vhodné pro vegany. Karamelové, arašídové máslo, lanýže nebo karamely plněné čokolády, pokud nejsou výslovně označeny jako veganské, je třeba se vyhnout, protože obvykle obsahují mléčné výrobky. Ne všechny tmavé čokolády jsou však stvořeny stejně.
Mohou vegetariáni jíst čokoládu?
Přídavky dalších přísad během zpracování kakaových bobů na čokoládu mohou způsobit, že jsou pro veganské nebo bezmléčné diety nepřijatelné. Dobrá zpráva je, že čokoláda je považována za vegetariánskou a mnoho hořkých čokolád je považováno za veganské. Theobroma kvete na kmeni stromu.
Je čokoláda Cadbury vegetariánská?
V případě potřeby nesou naše produkty vegetariánský symbol. Neobsahuje žádné produkty živočišného původu, včetně košenila, šelak, včelí vosk, med, mléčné výrobky, vejce atd.