Logo cs.boatexistence.com

Kdo se podílel na chodci?

Obsah:

Ve Spojeném království člen parlamentu Sir John Astley založil v roce 1878 „Mistrovství světa na dlouhé vzdálenosti“, které se konalo během šesti dnů a které se stalo známým jako „ Astley Belt Races.

Kdo se účastnil chodce?

Toto nebyl žádný fotbalový zápas, tenisový turnaj nebo basketbalový zápas – byla to soutěž „chodců“, ve které veřejnost platila za sledování lidí, jak chodí. Tento konkrétní turnaj byl pátým závodem Great Six Days Race, který uspořádal britský politik a sportovní baron Sir John Astley

Odkud se vzal chodec?

Pěší chod byl jedinečný sport, o kterém se říká, že pochází od aristokratů na konci 17. století, kteří postavili své kočárové pěšáky, kteří byli nuceni chodit rychlostí kočárů svých pánů, proti sobě.

Co vedlo k odchodu chodců a ztrátě popularity?

Koncem 19. století skončil chodec v důsledku kodifikací pravidel formy chůze a jejím začleněním do amatérského atletického hnutí jako závodní chůze a výsledná ztráta aspektu sázení.

Jak se závodní chůze stala sportem?

Šampionáty a hry nejvyšší úrovně v atletice obvykle zahrnují závody na 20 km racewalking. Tento sport vzešel z britské kultury závodní chůze na dlouhé vzdálenosti známé jako chodec, která začala vyvíjet soubor pravidel, který je základem moderní disciplíny kolem poloviny 19. století.